1. Ostatnia niedziela kwietnia od kilku lat jest dniem modlitwy w intencji kierowców i wszystkich poruszających się po drogach – o bezpieczeństwo i mądrość w korzystaniu z pojazdów.
  2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe celebrujemy codziennie o godz. 17.30. Chcemy zaprosić do uczestnictwa zwłaszcza dzieci i młodzież. Podobnie jak w roku ubiegłym Domowy Kościół przygotowuje dla nich szczególną propozycję: po nabożeństwie majowym dzieci będą otrzymywały specjalną naklejkę. Rozdanie plansz na naklejki będzie dziś oraz 1 maja po majówce. Zachęcam, by plansze brali również rodzice dla swych dzieci, czy dziadkowie dla wnuków. Naklejki będą rozdawane od 2 do 31maja. Zbieranie plansz z naklejkami będzie 2 czerwca po każdej Mszy Świętej. Nagrody główne będą dla dzieci, które uzbierały 20 lub więcej naklejek, zaś nagrody pocieszenia będą dla dzieci, które uzbierały od 1 do 20 naklejek. Chcemy docenić każdą obecność na majówce.
  3. Ojcowie Karmelici zapraszają małżeństwa i rodziny w środę 1 maja, we wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika do Sanktuarium św. Józefa przy ul. Świętoduskiej 14. O godz. 11.30 sprawowana będzie Msza św. w intencji wzmocnienia więzi małżeńskich i rodzinnych. Od rana trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a co godzinę ojcowie karmelicie będą udzielać błogosławieństwa indywidualnego wiernym nawiedzającym Sanktuarium.
  4. W czwartek 2 maja przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami Ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
  5. W piątek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 18.00 Nie ma Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
  6. W sobotę 4 maja przypada I sobota miesiąca. O godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, połączone z majówką.
  7. W niedzielę 5 maja po Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci obchodzących w tym roku Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  8. Bardzo gorąco zachęcamy do włączenia się do Kół Żywego Różańca. To codzienny dar modlitwy 1 dziesiątką różańca w intencjach misyjnych. Św. Teresa, nasza patronka, choć nigdy nie wyjechała na misje, jest patronką misji, które wspierała swoją modlitwą i ofiarowanym cierpieniem. Jeżeli ktoś jest chętny do wstąpienia do Kółka Różańcowego, to prosimy o pozostawienie w zakrystii kontaktu do siebie.
  9. Zostały zakupione do kościoła mikrofony bezprzewodowe i wzmacniacz nagłośnienia. Dziękuję za złożone na ten cel ofiary. Od przyszłej niedzieli wznawiamy zbiórkę na remont elewacji kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.

W środę, 1 maja – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy.

W czwartek, 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła, jeden z wybitnych ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary.

W sobotę, 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.

Parafia nie organizuje ślubów w niedziele i święta kościelne.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH ODBYWA SIĘ W PARAFII ŚW. JANA PAWŁA II W LUBLINIE

IV niedziela miesiąca godz. 15.00.

Parafia św. Jana Pawła II ul. Fulmana 9, 20-492 Lublin;

strona: www.jp2.lublin.pl