1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.
  2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej ojczyzny.
  3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty.
  4. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 24 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. Biskupiak jest jedynym katolickim liceum publicznym prowadzonym przez naszą Archidiecezję. Oprócz solidnego przygotowania do matury zapewnia dobrą atmosferę oraz troskę o wychowanie w poszanowaniu wartości zgodnych z wiarą katolicką.
  5. W niedzielę, 28 kwietnia br. o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jana Pawła II przy ul. Biskupa Fulmana 9 w Lublinie odbędzie się koncert Zespołu DWIE DROGI z okazji 10-lecia kanonizacji św. Jana Pawła II. Wstęp wolny.
  6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w piątek 26 kwietnia po wieczornej Mszy Świętej.
  7. Muzeum Archidiecezji Lubelskiej – Wieża Trynitarska serdecznie zaprasza do zwiedzania w sezonie 2024. W tym roku po raz pierwszy od ponad 100 lat zostanie zaprezentowany unikatowy, XVII-wieczny gobelin „Sceny z życia Abrahama”, który w 1981 roku trafił do muzeum z kościoła parafialnego w Bychawie.  Znowu może cieszyć oczy zwiedzających dzięki przeprowadzonym pracom konserwatorskim. Zostały również przygotowane dwie nowe wystawy czasowe: „Odcienie Sztuki” – dzieła ze zbiorów Muzeum KUL oraz „Barwy indyjskiego tańca” – orientalne fotografie podróżniczki Elżbiety Dziuk. Szczególną atrakcją dla najmłodszych z pewnością będzie wielkoformatowa animacja legendy o śnie Leszka Czarnego oraz innych lubelskich legend. Wybierając się na spacer po Lublinie, warto zajrzeć do Wieży Trynitarskiej, która zmienia się z każdym sezonem. Najlepsze widoki na miasto i klimatyczna kawiarenka – to czeka odwiedzających na szczycie wieży po pokonaniu 207 schodów. Wieża otwarta będzie od weekendu majowego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

W czwartek, 25 kwietnia – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.

Parafia nie organizuje ślubów w niedziele i święta kościelne.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH ODBYWA SIĘ W PARAFII ŚW. JANA PAWŁA II W LUBLINIE

IV niedziela miesiąca godz. 15.00.

Parafia św. Jana Pawła II ul. Fulmana 9, 20-492 Lublin;

strona: www.jp2.lublin.pl