MISJE ŚWIĘTE 2.06 - 9.06.2024

"UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA"

Niedziela 2.06.2024

BÓG JEST MIŁOŚCIĄ

Uroczyste rozpoczęcie Misji Świętych

08.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich

10.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich

12.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich

Poniedziałek 3.06.2024

GRZECH I ZBAWIENIE W JEZUSIE CHRYSTUSIE

Wtorek 4.06.2024

WIARA I NAWRÓCENIE

Misyjna uroczystość pojednania

Środa 5.06.2024

CZUWAJCIE, BO NIE WIECIE W KTÓRYM DNIU PAN WASZ PRZYJDZIE

Misyjna uroczystość odnowienia wiary w życie wieczne

Czwartek 6.06.2024

JEZUS JEST MOIM PANEM

Misyjna uroczystość opowiedzenia się za Chrystusem

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

Piątek 7.06.2024

MISYJNA UROCZYSTOŚĆ RODZINY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

ODNOWIENIE ŚLUBÓW MAŁŻEŃSKICH

Sobota 8.06.2024

OTO MATKA TWOJA

Misyjna uroczystość Maryjna

9.00 Msza św. dla dzieci i Matek w stanie błogosławionym

11.00 Msza św. dla chorych i cierpiących z sakramentem namaszczenia chorych

Po Mszy św. – Procesja różańcowa

Niedziela 9.06.2024

BĘDZIECIE MOIMI ŚWIADKAMI

Uroczystość zakończenia Misji Świętych i poświęcenie Krzyża Misyjnego

08.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich

10.00 Msza św. na zakończenie Misji Świętych

Poświęcenie krzyża Misyjnego i błogosławieństwo misyjne

12.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich

SPOWIEDŹ MISYJNA

Codziennie przed każdą Mszą św. 8.30 i 17.30

Środa i czwartek 8.00 i 17.00

Komunikat Metropolity Lubelskiego
zapraszający na Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie

Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia!

26 maja kolejny raz ulicami Lublina przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Chcemy dziękować Bogu za bezcenny dar, jakim jest życie. Wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom za to, że nas przyjęli jako dar oraz otoczyli miłością i troską. W Dniu Matki zwrócimy się ku naszym mamom i zgromadzimy się pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”.
Początkiem spotkania będzie Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 15.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu przejdziemy ulicami miasta, aż do Ogrodu Saskiego, gdzie pośród piękna zabytkowego parku będziemy przeżywać radość dzieci i wdzięczność dzieci Bożych. Dla najmłodszych będą przygotowane tam liczne atrakcje, między innymi piknik rodzinny. Całość zakończy się koncertem.
Wyrazem naszego konkretnego zaangażowania w dziedzinie troski o życie będzie prowadzona zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Lublinie oraz na Hospicjum Małego Księcia.
Zachęcam do uczestnictwa i wyrażenia swojego poparcia dla życia i rodziny. Do zobaczenia!

Z modlitwą i błogosławieństwem
Wasz biskup Stanisław

Lublin, dnia 16 maja 2024 r.

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
  2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Najświętszej Trójcy. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  3. W poniedziałek 20 maja przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, obchodzone jako drugi dzień Zielonych Świąt. Msza św. o godz. 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę, 26 maja będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to dzień Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z naszej parafii. Msza Święta o godz. 12.00.
  5. W czwartek 23 maja będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  6. Rozpoczęliśmy zapisy kandydatów do bierzmowania w roku 2025. Zapraszamy uczniów klas 8 i 7. Bierzmowanie będzie odbywało się w cyklu dwuletnim.
  7. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.
  8. W niedzielę 26 maja 2024 r. odbędzie się w Lublinie Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany w tym roku pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś„.  Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 Mszą św. w Archikatedrze Lubelskiej. Następnie uczestnicy wyruszą ulicami śródmieścia do Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego, gdzie będzie miał miejsce Festyn Rodzinny, zakończony koncertem zespołu Fedor Family.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W środę, 22 maja – św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.